Müşteriye Özel Kalıp ve Ürün İmalatı

Tasarım Ve Mühendislik Hizmetleri

Tasarım ve mühendislik departmanımız konusunda uzman kadrosu ile projelerinizi oluşturmanıza yardımcı olur, fikir aşamasından son aşamaya kadar projenizi takip eder ve sizi bilgilendirir, projenizin en iyi şekilde sonuçlanmasını sağlar. Müşteriye Özel Ürün ve Ar-Ge faaliyetleride mühendislik departmanı liderliğinde üretim ve kalite departmanları ile ortak çalışma yapılarak yürütülmektedir.

Rotasyon Kalıp Tasarımı Ve Kalıp İmalatı

Tasarımı netleşen ürünün bilgisayar ortamında kalıp ve model 3D dataları, CAM dosyaları hazırlanır. Ürün için yapılan analiz ve denemelerde istenen sonuçlar alındıysa kalıp hazırlıkları başlar. Kalıbın imalat yöntemi belirlenirken; ürünün üretim miktarı, yüzey kalitesi, ölçü hassasiyeti ve yüzey formu dikkate alınır. İmalat yöntemi belirlenen kalıbın bilgisayar ortamında katı modeli hazırlanır. Kalıp imalatı, PMS bünyesinde belirlenen imala yöntemi ve 3D datalara uygun olarak yapılır.
Deneme Üretimi Ve Seri Üretimi

Kalıp imalatı tamamlanında, deneme üretimi yapılır. Numune ürünlerin tasarım hedeflerini karşılayıp karşılamadığı ve istenen nitelikleri sağlayıp sağlamadığı proje ekibi tarafından değrlendirilir. Eğer uygun ise müşteri onayına sunulur. Müşteri tarafından onaylanan ürünler seri üretime geçer.
 

1-ÖN ÇALIŞMA


İhtiyacınız olan yeni ürünle ilgili bilgiler ve istekler; teknik departmanımıza ulaştıktan sonra ön çalışmalar başlar; ürünle ilgili istekler, beklentiler, yasal mevzuatlar ve ilgili standartlar araştırılarıp; tüm bilgiler toplanarak tasarım hedeflerimiz oluşturulur. Tasarım hedefleri doğrultusunda, ürünle ilgili eskiz, hesaplama, 3D çizimleri yapılarak ön çalışma tamamlanır.

2-ANALİZ VE PROTOTİP


Ön çalışması biten 3D verileri hazırlanmış parçanın, tasarım hedeflerine uyup uymayacağını belirlemek, seri üretimde çıkabilecek olası problemleri tespit etmek, gereken önlemleri almak için ürün analizleri yapılır. İhtiyaç olması durumunda prototip ürün hazırlanarak prototip ürün üzerinden de bir takım çalışmalarda yapılabilir.

3-KALIP TASARIMI


Tasarımı netleşen ürünün bilgisayar ortamında kalıp ve model 3D verileriı, CAM dosyaları hazırlanır. Ürün için yapılan analiz ve denemelerde, istenen sonuçlar alındı ise kalıp hazırlıkları başlar.

4-KALIP İMALATI


Kalıp imalatı, PMS bünyesinde belirlenen imalat yöntemi ve 3D verilere uygun olarak alüminyum plaka, alüminyum döküm, saç ya da şişirme kalıp şeklinde yapılabilir. Kalıbın imalat yöntemi belirlenirken; ürünün üretim miktarı, yüzey kalitesi, ölçü hassasiyeti ve yüzey formu dikkate alınır. İmalat yöntemi belirlenen kalıbın bilgisayar ortamında katı modeli hazırlanır.

5-NUMUNE ÜRETİMİ VE SERİ ÜRETİM


Kalıp imalatı tamamlandıktan sonra deneme üretimleri yapılır. Numune ürünlerin tasarım hedeflerini karşılayıp karşılamadığı ve istenen nitelikleri sağlayıp sağlamadığı proje ekibi tarafından değerlendirilir. Müşteri tarafından onaylanan ürünler seri üretime geçer.

Aradığınız özellikler yok mu? Özel sipariş vermek için tıklayın!