Marine Dock

26 yıllık deneyimi ve sayısız modüler yüzer platform uygulaması ile PMS Polietilen Mam. San. Tic. A.Ş Türkiye’ de ve dünyadaki marina projelerine cevap verebilmek için Marine Dock sistemini 2010 yılı itibariyle piyasaya sunmuştur.

Deneyimli mühendis ekibinin aşama aşama yürüttüğü fizibilite çalışmaları ve marina projelerinin 3 boyutlu tasarımıyla birlikte Marine Dock ürün grubu, gemi ve mega yatların ihtiyaç duyduğu marina sistemlerini hayata geçirmektedir.

Marine Dock sistemi sayesinde;

● Özel marinalar,
● Yüzer köprüler,
● Askeri tekne yanaşma iskeleleri,
● Balıkçı ve feribot tekneleri için iskele çözümlerine cevap vermektedir.
Marine Dock sisteminin amacı sadece yatlar için bir geçiş yeri ya da tekne park alanı sağlamak değil, aynı zamanda yat sahiplerine ya da bulunduğu lokasyona hizmet veren sosyal ve aktif marina alanları yaratmaktır.
1Ürün Özellikleri
Marine Dock sistemi deniz ortamına dayanıklı özel profillerden oluşan karkas sistemine ve yüzerliliğini sağlayan yüksek dayanımlı polietilen malzemeden yüzdürücülere sahiptir.

Farklı tipte uygulamalar için farklı çözümler sunulur.

Teknelerin güvenli ve konforlu şekilde bağlanmasını sağlayan parmak iskeleler (Finger), yüksek kaldırma kapasitesi gerekli olan veya farklı yükseklik (freebord) ihtiyacı olan yerlere özel yüzdürücüler, farklı renkte ve esneklikte kaplama çözümleri (kompozit veya ahşap), marinalar için gerekli olan elektrik, su, internet, tv hizmetlerini sağlayabilen sistemlerin kolay montesi marine dock yüzer alüminyum iskele sistemleri ile mümkündür.
2Bileşenler
Alüminyum 6005 T6 ana profil. İSO 3834-2 kaynak sertifikası. Yüksek kalite. Farklı kaldırma kapasiteleri ve isteğe bağlı freeboard yüksekliği. Kullanılan yüzdürücünün tipine göre üretim. Mega yat profili ile 45m’ye kadar tekneler için uygunluk. Her çeşit yat ile beraber balıkçı tekneleri ve feribot gibi değişik boy ve yüksekliklerde teknelerin bağlanabilmesi. Kolay monte edilebilme.
 

Sıkça Sorulan Sorular

1MARINE DOCK HANGİ AMAÇLAR İÇİN KULLANILABİLİR?
30 uzunluğa kadar tekneleri bağlamada, çok amaçlı yüzer platformlar ve su üstü yüzer alanlar oluşturmak için kullanılabilir.
2MARINE DOCK İSKELELERİ HANGİ ALANLARDA KULLANABİLİRİM?
Alüminyum iskeleler, korunaklı alanlar ve dalga yüksekliğinin 70 cm’ i geçmediği bölgelerde kullanıma uygundur.
3ÜRÜNLER DENİZ KOŞULLARINDA NASIL DAYANIKLILIK GÖSTERİYOR?
6005T6 Alüminyum gövdesi sayesinde deniz suyuna dayanıklıdır, korozyondan etkilenmez. Polietilen yüzdürücüleri sayesinde uzun yıllar deniz suyuna ve UV katkısı sayesinde güneşe karşı dayanıklıdır. Kaplama malzemesi olan standart kompozit malzeme ile kaydırmazlık sağlar ve deniz koşulları altında uzun yıllar dayanır.
4PONTONLARI SUYA NASIL SABİTLERİM?
Farklı bölgeler için farklı çözümler vardır, zincir, tonoz; kazık bağlantıları, rıhtımdan kollar yardımı ile ya da HEA profil üzerinde kayabilen tekerlekler ile su üzerine sabitlenir. Mühendislerimiz de konuma göre en uygun çözümü sunmaktadır.
5ÜRÜN TEKNEME ZARAR VERİR Mİ?
Özel usturmaça sistemi sayesinde tekneniz iskeleye bağlıyken suyun hareketi ile oluşabilecek darbelerden zarar görmesini engeller. İskeleyi ve teknenizi korur.
6İSKELE ÜZERİNDEKİ KAPLAMA ZARAR GÖRÜRSE NASIL DEĞİŞTİRİRİZ?
Pontonlar üstündeki kaplamalar modülerdir. Kırılan veya yıpranan parça yenisi ile değiştirilebilir. Daha fazla bilgi almak için teknik ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
7YÜZDÜRÜCÜ ZARAR GÖRÜRSE DEĞİŞTİRİLEBİLİR Mİ?
Yüzdürücülerin içerisi polistiren adı verilen köpük sistemi ile doldurulmuştur. Yüzdürücü delinse dahi su almasını zorlaştıran bu sistem sayesinde pontonun yüzerliliği devam etmektedir. Zarar gören yüzdürücüler yenisi ile değiştirilebilir. Daha fazla bilgi almak için teknik ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.
8ÜRÜNÜ DENİZE KURDUKTAN SONRA BAŞKA YERE MONTE EDEBİLİR MİYİM?
Yüzer sistemler kurulduğu yerden başka bir yere kolaylıkla monte edilebilir. Birleşme ve sabitleme sistemleri açılarak istenirse ponton şekli ve yerleşkesi ile oynanabilir.
9ÜRÜN DÖRT MEVSİM KULLANIMA UYGUN MUDUR, BUZLANMADA NE OLUR?
Polietilen yüzdürücüler donmaya karşı dayanıklıdır. Göllerde meydana gelebilecek don olaylarında sistem muhafaza edilebilir. Herhangi bir müdahale gerektirmez. Buz çözüldüğü zaman sistem yüzerliliğine devam edecektir.
10ÜRÜN KURULUMUNDA TEKNİK DESTEK SAĞLIYOR MUSUNUZ?
Talep edildiği takdirde nakliye, montaj hizmeti sağlıyoruz. Bunun için bölge koşulları, derinlik, rüzgar durumu gibi bilgilere ihtiyaç duymaktayız.

Aradığınız özellikler yok mu? Özel sipariş vermek için tıklayın!